Skigebied · Frankrijk, Savoie

Val Cenis

Val Cenis telt 125 km piste tussen 1.300 en 2.800 meter, met L'Escargot: de langste groene afdaling van Europa. Rustig, gezinsvriendelijk en betaalbaar. Vergelijk hieronder alle actuele deals.

Bekijk 26 accommodatiesvanaf € 233 p.p.
Hoogste punt2.800 m
Laagste punt1.300 m
Hoogteverschil1.500 m
Pistes125 km
Liften28
Seizoen13 dec – 16 apr
Vanaf Utrecht± 1.110 km± 12,5 uur rijden
Skipas 6 dagen€ 258,50Dagpas € 50

Pistes

125 km

  • Blauwe pistes73 km58%
  • Rode pistes42 km34%
  • Zwarte pistes10 km8%

Liften

28 liften

  • 3Gondels en kabelbanen
  • 13Stoeltjesliften
  • 12Sleepliften

Kaart van Val Cenis

De kaart met pistes en accommodaties wordt geladen…

Pistes: © OpenSnowMap · Kaart: © OpenStreetMap-bijdragers

Weer en sneeuw

Er ligt nog geen sneeuw. Het skiseizoen start rond 13 dec.

  1. ma 1215° 6°0,0 mm
  2. di 1316° 6°0,0 mm
  3. wo 1420° 5°0,0 mm
  4. do 1522° 8°0,0 mm
  5. vr 1621° 10°0,0 mm

Weer op 1.300 m: MET Norway. Sneeuwhoogte is een modelberekening (Open-Meteo), geen officiële meting van het skigebied.

Voor- en nadelen van Val Cenis

Voordelen 6
  • 125 km piste tussen 1.300 en 2.800 meter, met 1.500 meter hoogteverschil
  • L'Escargot: tien kilometer lange groene afdaling, uniek voor beginners
  • Voordelige skipas voor de Savoie: € 258,50 voor zes dagen
  • Vanaf zes dagen ook één skidag in elk van de vijf andere gebieden van Haute Maurienne Vanoise
  • Rustig en gezinsvriendelijk, met het label Famille Plus en korte wachttijden
  • Twee nieuwe liften voor 2026/27: stoeltjeslift Grand Coin en combinatielift La Ramasse
Nadelen 5
  • Weinig zwarte pistes (10 km); gevorderden zijn er snel doorheen
  • Twaalf van de 28 liften zijn nog sleepliften
  • Vrijwel geen après-ski of avondaanbod
  • De buurgebieden zitten niet met liften vast aan Val Cenis: het blijft bij losse dagen
  • Lange autorit vanuit Nederland, tot achterin het Maurienne-dal

Accommodaties in Val Cenis

26 accommodaties met actueel aanbod, gesorteerd op prijs per dag.

Alle wintersportdeals

Wintersportplaatsen in Val Cenis

Wintersport in Val Cenis: 125 kilometer piste in de Haute Maurienne

Skigebied Val Cenis ligt in de Franse Savoie, achterin het Maurienne-dal en dicht bij de Italiaanse grens. Het telt 125 kilometer piste tussen 1.300 en 2.800 meter en verbindt de dorpen Termignon, Lanslebourg en Lanslevillard. Wintersport in Val Cenis is interessant als je ruimte wilt zonder de drukte en de prijzen van de grote Savoie-gebieden, en het gebied draagt het gezinslabel Famille Plus. Geen skicircus dus, wel een gebied dat je in een week goed leert kennen. Het seizoen 2026/27 loopt van 13 december 2026 tot en met 16 april 2027.

Pistes: veel groen en blauw, en een afdaling van tien kilometer

Er liggen 65 gemarkeerde pistes: 17 groene, 21 blauwe, 22 rode en 5 zwarte. In kilometers is dat 73 kilometer makkelijk, 42 kilometer middelzwaar en 10 kilometer zwaar. Skigebied Val Cenis is gemaakt voor beginners, gezinnen en gemiddelde skiërs; wie steile zwarte pistes zoekt, is hier snel uitgekeken.

Het bekendste stuk is L’Escargot, met tien kilometer de langste groene piste van Europa. De afdaling volgt de haarspeldbochten van de weg over de Col du Mont-Cenis — in de zomer gewoon een bergweg — en brengt je van ongeveer 2.100 meter naar Lanslebourg op zo’n 1.400 meter, zonder dat je een rode piste hoeft te nemen. Verder zijn er een snowpark, een boardercross, een snowtubingbaan en twee speelpistes.

Liften en sneeuwzekerheid

28 liften bedienen het gebied: twee gondels, één combinatielift met cabines én stoelen, dertien stoeltjesliften en twaalf sleepliften. Dat aandeel sleepliften is fors, al gaat het vooral om korte liften bij de oefenweides; hoger op rijden snelle stoeltjesliften. Voor 2026/27 komen er twee installaties bij: stoeltjeslift Grand Coin, die twee oude sleepliften vervangt, en combinatielift La Ramasse vanuit Lanslebourg.

Met een top op 2.800 meter hoort Val Cenis niet bij de hoogste Franse gebieden, maar de meeste pistes liggen ruim boven de dorpen en op de schaduwzijde van het dal, aangevuld met veel kunstsneeuw. Vroeg en laat in de winter kan de afdaling tot in het dorp wisselend zijn.

De drie dorpen van Val Cenis

De gemeente Val-Cenis ontstond in 2017 uit de fusie van Termignon, Bramans, Lanslebourg-Mont-Cenis, Lanslevillard en Sollières-Sardières. Drie daarvan liggen aan het skigebied, alle aan de D1006 en verbonden met een skibus.

Lanslebourg

Lanslebourg ligt op ongeveer 1.400 meter, aan de voet van de weg naar de Col du Mont-Cenis. Hier eindigt L’Escargot en vertrekt vanaf 2026/27 de combinatielift La Ramasse. Met de meeste winkels langs de hoofdstraat is het praktisch voor wie alles op loopafstand wil.

Lanslevillard

Lanslevillard is het hoogst gelegen dorp van de drie en het belangrijkste toegangspunt tot het hoge deel van het gebied: hier vertrekken de gondels Vieux Moulin en Val Cenis Le Haut. Wil je ’s ochtends snel op hoogte staan, dan is dit de handigste keuze.

Termignon

Termignon ligt op ongeveer 1.300 meter en is het laagste en rustigste van de drie, nog duidelijk een bergdorp. Het is de hoofdplaats van de gemeente en de poort naar het Nationaal Park Vanoise; je komt het gebied in met de stoeltjesliften Roches Blanches en Girarde. Een goede keuze als prijs en rust zwaarder wegen.

Skipas en kosten

Een dagpas voor volwassenen kost in de winter van 2026/27 € 50,00, een pas voor zes opeenvolgende dagen € 258,50. Kinderen van 5 tot en met 11 jaar betalen € 215,00 voor zes dagen, senioren € 237,50; onder de 5 en boven de 75 jaar is de pas gratis. Dat is voor de Savoie een lage prijs.

Vanaf zes dagen geeft je pas bovendien één skidag in elk van de vijf andere skigebieden van Haute Maurienne Vanoise — Aussois, Bessans, Bonneval-sur-Arc, La Norma en Valfréjus — samen 350 kilometer piste, plus onbeperkt toegang tot de loipes van Bessans, Bramans en Sardières. Die gebieden zitten niet met liften aan Val Cenis vast; je reist er met de auto of bus naartoe. Alleen het jaarforfait Haute Maurienne Vanoise geeft onbeperkt toegang tot alle zes; passen van één tot en met vijf dagen gelden alleen voor Val Cenis.

Bereikbaarheid vanuit Nederland

Met de auto rijd je via Dijon en Lyon of Chambéry naar de A43 richting Turijn en gaat er af bij afrit 30 (Modane/Haute Maurienne). Daarna volg je de D1006 het dal in: Termignon ligt het dichtst bij de afrit, Lanslevillard het verst, een kleine 30 kilometer verder. Een lange rit, maar zonder bergpas. Met de trein reis je naar Modane op 25 kilometer (directe TGV vanuit Parijs, ruim vier uur) en daarna met buslijn S53. Vliegen kan via Chambéry, Grenoble, Genève, Lyon of Turijn, alle op zo’n tweeënhalf uur rijden.

Na het skiën

Val Cenis is geen uitgaansbestemming: het après-ski-aanbod beperkt zich tot wat bars en restaurants in de dorpen. Buiten de piste is er meer: de rodelbaan Val Cenis Turbo van 900 meter, en voor langlaufers Val d’Ambin bij Bramans (29 kilometer) en Le Monolithe tussen Sardières en Aussois (39 kilometer), plus een gratis loipe langs de Doron in Termignon. Winterwandelen en sneeuwschoenlopen zijn populair, met het Nationaal Park Vanoise om de hoek.

Vergelijk en boek je wintersport in Val Cenis

Hierboven vind je alle actuele accommodaties en aanbiedingen in Lanslebourg, Lanslevillard en Termignon. We vergelijken het aanbod van Sunweb, TUI en De Jong Intra en sorteren op prijs per dag, zodat reizen van verschillende lengte eerlijk naast elkaar staan. Zie je een deal die past? Dan boek je rechtstreeks bij de aanbieder.

Veelgestelde vragen over Val Cenis

Hoe groot is skigebied Val Cenis?

Val Cenis heeft 125 kilometer piste, verdeeld over 65 afdalingen: 17 groene, 21 blauwe, 22 rode en 5 zwarte. In kilometers is dat 73 km makkelijk, 42 km middelzwaar en 10 km zwaar. 28 liften verbinden de dorpen Termignon, Lanslebourg en Lanslevillard.

Wanneer is het skiseizoen in Val Cenis?

Voor de winter 2026/27 loopt het seizoen van 13 december 2026 tot en met 16 april 2027. Begin en eind van het seizoen is het gebied meestal maar gedeeltelijk open; de exacte data hangen af van de sneeuwcondities.

Wat kost een skipas in Val Cenis?

Een dagpas voor volwassenen kost in 2026/27 € 50,00 en een pas voor zes opeenvolgende dagen € 258,50. Kinderen van 5 tot en met 11 jaar betalen € 215,00 voor zes dagen, senioren van 65 tot en met 74 jaar € 237,50. Onder de 5 en boven de 75 jaar is de pas gratis.

Kun je met de skipas van Val Cenis ook in de andere gebieden van Haute Maurienne Vanoise skiën?

Ja, maar alleen vanaf een pas van zes dagen of langer. Die geeft naast onbeperkt skiën in Val Cenis één skidag in elk van de vijf andere gebieden: Aussois, Bessans, Bonneval-sur-Arc, La Norma en Valfréjus, samen 350 kilometer piste. Die gebieden liggen los van elkaar, dus je reist er met de auto of bus naartoe. Alleen het jaarforfait Haute Maurienne Vanoise geeft de hele winter onbeperkt toegang tot alle zes.

Is Val Cenis geschikt voor beginners en gezinnen?

Ja. Van de 125 kilometer is 73 kilometer groen of blauw en het gebied draagt het Franse label Famille Plus. Bijzonder voor beginners is L'Escargot, met tien kilometer de langste groene piste van Europa: die brengt je van ongeveer 2.100 meter naar Lanslebourg op 1.400 meter.

Hoe kom je vanuit Nederland in Val Cenis?

Met de auto rijd je via Dijon en Lyon of Chambéry naar de A43 richting Turijn en gaat er af bij afrit 30 (Modane/Haute Maurienne); vanaf daar is het nog maximaal zo'n 30 kilometer over de D1006. Met de trein reis je naar Modane, 25 kilometer van de dorpen, met buslijn S53 als aansluiting. De luchthavens Chambéry, Grenoble, Genève, Lyon en Turijn liggen op ongeveer tweeënhalf uur rijden.

Hoe is de après-ski in Val Cenis?

Bescheiden. Val Cenis is een rustig gezinsgebied met een paar bars en restaurants in de dorpen, geen feestbestemming. Voor de avonden zijn er wel de rodelbaan Val Cenis Turbo van 900 meter, winterwandelingen en sneeuwschoentochten.

Is Val Cenis sneeuwzeker?

Het gebied ligt tussen 1.300 en 2.800 meter, met de meeste pistes op de noordflank van het dal en een uitgebreide kunstsneeuwinstallatie. Daarmee is het seizoen redelijk betrouwbaar, al kan de afdaling helemaal tot in de dorpen op 1.300 tot 1.500 meter vroeg en laat in de winter dicht zijn.

Skigebieden in de buurt